38 Commentaires

  1. Your trying to tell me that 1 gram of Rosin goes for $100, or even more! Come on! Where is this? I'm in Wisconsin where the shit is still 100% illegal and I have NEVER and I do mean NEVER herd of a gram of ANY kind of wax going for a $100 a freaking gram lol. So Idk what state/states are robbing consumers that bad but my advice is start (Growing Yourself) for those prices people. Because that shit is INSANITY, PERIOD!!!!!!

  2. Do you ship to Canada, and do you have smaller machines? And ruffly how much did they run? Look forward to hearing back from you when you get a moment! Would be neat to Smash the blueberry kush I'm growing!

  3. I want one bro 400 bucks is a steal for the mini. Nug smashers used to be so expensive they're finally affordable. I didn't think I would ever be able to afford a nug smasher

  4. Now can you turn that gram of rosin into a cart I'm thinking about selling some put a .5 gram of rosin in a gram cart and cut it with something that not harmful like some Terps ,pg or VG and sell them for like 45 each make PROFITT

  5. aint no damn way someone payin $100 USD for 1 gram of pressed rosin here in maryland. So glad im not in a big city! this really showed me how much markup some companies are actually doing on product…. $100 a gram, holy shit!

  6. Seen alot of people talk about curing after making rosin, cold/hot and whatever else there might be can you make as video explaining pros and cons of "curing" and if i should be doing it? Dont have a nug smasher yet but ordering one later this month! trying to learn as much as possible.

  7. That's sweet I wish I had one 10 years ago I can't believe I was missing all those terps. The Nugsmasher OG is amazing, I got my first dab rig and smoking this BC kush rosin is the best $h*& I've ever smoked. I smashed 20 grams of a batch that didn't grow very well for me but still got over 4 grams of the tastiest concentrate I've ever smoked.

  8. Black Label parchment paper has some of the best sheets you can purchase with different pound variations from 25 35 and 55 thickness by the sheets for a cookie sheet and fold them over and cut them yourself thousand pieces for a couple hundred bucks and you're good for years

  9. I find that some strains butter up and other stay dark and sappy, can you explain this in a video. Also can you explain if the color of the extract really matters? I see some almost fake products out there too i'm not sure what i'm looking at, it could be really white, or crumbly, or covered in some kind of sauce, under the label live resin, or even live rosin, or live diamondz etc… Confusing and hard to tell what you're getting sometimes!

  10. I'm a medical mj patient in North Dakota I pay 88 dollars a quarter and I'm allowed to buy 2.5oz bud per month possession 3oz. I'm only allowed 4 grams of wax per month at 67.5 a gram with tax. With that said would it be a bad idea to make my own wax with an 1.5 oz bud I think that produce 7 grams if I used the hair straightener method at home. Do you think that would be to risky with the flower? Would I yeild 6 or 7 grams out of a 1.5 oz of bud I did the math and I estimate it would cost 62 per gram and I'd lose maybe 35 grams of bud but yeild 6 or 7 grams of wax

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée.


*